Przedsiębiorco nie lekceważ braku płynności finansowej

Firma rodzinna –  branża mięsna

Firma

Przedsiębiorca, z praktyczną wiedzą zdobytą w rodzinnym gospodarstwie rolnym oraz ubojni, postanowił spróbować sił we własnym biznesie. Wcześniej biznes rodziców popadał w długi i tracąc płynność finansową nie mógł pozyskać finansowania w formie kredytu. W konsekwencji gospodarstwo i ubojnia zbankrutowały przez niepodjęcie decyzji w sprawie finansowania w odpowiednim czasie. Pomimo trudnych  doświadczeń rodziców, syn postanowił otworzyć własny biznes.

 Wyzwanie

Początkujący przedsiębiorca postanowił reaktywować stworzony przez rodziców zakład. Inwestycje w firmę w postaci zakupu zwierzyny, jak również współpraca z nowymi klientami, doprowadziły w dość szybkim tempie do problemów z płynnością finansową, głównie z powodu długich terminów płatności. W pierwszej kolejności właściciel firmy pomyślał o skorzystaniu z kredytu, jednak żaden bank nie był zainteresowany współpracą, z uwagi na brak  doświadczenia. Młodemu przedsiębiorcy dał szansę faktor – Bibby Financial Services proponując faktoring. Faktor wziął pod uwagę pomoc rodzicom podczas prowadzenia wcześniejszego biznesu oraz ocenę ubojni – zaproponował faktoring.

Rozwiązanie

Przedsiębiorca za długo zwlekał z odpowiedzią faktorowi. W konsekwencji sytuacja się powtórzyła – przez brak zdecydowania przedsiębiorca doprowadził firmę do bankructwa. Długie terminy płatności spowodowały sytuację, w której firma nie była w stanie opłacać bieżących zobowiązań takich jak: podatki, pensje pracowników, koszty utrzymania ubojni, zaopatrzenia w zwierzynę. Przez odwlekanie decyzji o faktoringu przedsiębiorstwo zapędziło się w „kozi róg” długów, z którego już nie było odwrotu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co zrobić aby poprawić płynność finansową swojego przedsiębiorstwa zapisz się do naszej listy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu moich danych osobowych w celu kontaktu ze mną, jako przedstawicielem firmy, do której kierowany będzie przekaz marketingowy.

Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest Bibby Financial Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy al. Jerozolimskich 134. Dane przetwarzane będą zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.) w celach marketingowych. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.