Faktoring postawi Twoją firmę na nogi!

Branża papiernicza

Firma

Przedsiębiorca zajmujący się produkcją papieru, przetwarzanego z makulatury w wysokiej jakości tekturę techniczną.

Wyzwanie

Branża papiernicza jest bardzo kapitałochłonna, wymaga dużych inwestycji w sprzęt, który umożliwia produkcję produktów.

Opisywana firma była zmuszona do dużej inwestycji w nowe wyposażenie, aby dostosować wytwarzany produkt do panujących na rynku standardów. Przez wysokie nakłady środków w modernizację sprzętu, właściciel przedsiębiorstwa wydłużał terminy płatności partnerom finansowym. Dłuższych terminów płatności domagali się także klienci i kontrahenci. W konsekwencji powstały zatory płatnicze i nieopłaceni dostawcy rozpoczęli działania windykacyjne. To był bardzo trudny moment dla firmy, która z pozycji wiarygodnego partnera  stała się dłużnikiem wobec ZUS-u i  wielu zaprzyjaźnionych dostawców. Wyniki finansowe firmy spadły, ponieważ proces produkcji tektury na nowych maszynach wymagał specjalnego wdrożenia i wzmożonej pracy.

Przedsiębiorca prowadzący  firmę miał moment zawahania, wiedział, że jego biznes stoi na granicy bankructwa i albo będzie musiał ogłosić upadłość gospodarczą – tym samym tracąc firmę i zainwestowane środki w modernizację systemu produkcji – albo znaleźć taki rodzaj finansowania, który pozwoli mu rozwiązać problemy z płatnościami.

Rozwiązanie

Przedsiębiorca postanowił postawić na współpracę z podmiotem, który mógłby zapewnić wsparcie finansowe. Banki nie chciały podjąć tego ryzyka na podstawie powierzchownej oceny firmy. Bibby Financial Services po wnikliwej analizie sytuacji przedsiębiorstwa zdecydowało się na wsparcie rozwoju firmy. Badając produkt wytwarzany przez producenta firma faktoringowa utwierdziła się w przekonaniu, że to wyrób wysokiej jakości, który będzie cieszył się dużym zainteresowaniem rynku.

Na początku finansowania przedsiębiorca przeznaczał otrzymane środki z faktur na poprawę swojej aktualnej sytuacji, regulując w pierwszej kolejności zobowiązania wobec dostawców. Ci ostatni, gdy otrzymali część należności, zmienili nastawienie do firmy – nastąpiła znaczna poprawa relacji biznesowych. Przedsiębiorcy powinni być otwarci na różne źródła finansowania oraz współpracę z zewnętrznymi podmiotami.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co zrobić aby poprawić płynność finansową swojego przedsiębiorstwa zapisz się do naszej listy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu moich danych osobowych w celu kontaktu ze mną, jako przedstawicielem firmy, do której kierowany będzie przekaz marketingowy.

Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest Bibby Financial Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy al. Jerozolimskich 134. Dane przetwarzane będą zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.) w celach marketingowych. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.