Faktoring lekarstwem na konsekwencje długich terminów płatności

Branża usługowa

Firma

Przedsiębiorstwo Technisch Bureau Swart BV, specjalizujące się w kontroli, certyfikacji, naprawie
i konserwacji wszelkich urządzeń podnoszących. Firma powstała ponad 60 lat temu w Bergschenhoek
w Holandii. Obecnie jest jednym z czołowych dostarczycieli tego rodzaju usług w kraju. Świadczy swoje usługi dla międzynarodowych koncernów m.in. AkzoNobel, BASF czy Heineken.

Wyzwanie

Firma Technisch Bureau Swart BV prężnie się rozwija. Współpraca z międzynarodowymi koncernami wiąże się jednak z długimi terminami płatności – 60, 90, a nawet 120 dni. To one przyczyniły się do problemów przedsiębiorstwa z płynnością finansową i regulowaniem bieżących należności.

Rozwiązanie

Technisch Bureau Swart BV niemal na progu bankructwa zdecydowała się na nawiązanie relacji z firmą faktoringową. Współpraca z Bibby Financial Services trwa od 2014 roku. Dzięki jej wsparciu przedsiębiorstwo skupia się na dalszym rozwoju, zwłaszcza w zakresie zwiększania jakości kontroli bezpieczeństwa i konserwacji urządzeń podnoszących. Decyzja właściciela biznesu o rozpoczęciu współpracy z faktorem przyczyniła się nie tylko do rozwiązania aktualnych problemów finansowych firmy. Pozwoliła także skupić się na kwestiach biznesowych i umacnianiu pozycji organizacji na rynku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co zrobić aby poprawić płynność finansową swojego przedsiębiorstwa zapisz się do naszej listy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu moich danych osobowych w celu kontaktu ze mną, jako przedstawicielem firmy, do której kierowany będzie przekaz marketingowy.

Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest Bibby Financial Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy al. Jerozolimskich 134. Dane przetwarzane będą zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.) w celach marketingowych. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.