Płynność finansowa firmy w rękach jej kontrahentów

Branża pośrednictwa pracy

Firma

Firma Aktiva Food GmbH, działająca na niemieckim rynku od połowy lat 80. XX wieku. W 2015 roku podzielona została na dwie spółki operacyjne oraz spółkę holdingową i uzyskała przychód w wysokości 34,1 mln euro. Przedsiębiorstwo łączy pracowników z wiodącymi producentami z przemysłu spożywczego. Z jego usług korzystają w głównej mierze niemieccy klienci, którzy mają bardzo dobrą opinię w środowisku przemysłowym. Posiada swoją siedzibę w Saarbrücken.

Wyzwanie

Wszyscy klienci firmy Aktiva Food GmbH regulowali przez wiele lat swoje zobowiązania na czas. Jednak w pewnym momencie jeden z nich, generujący blisko 80% przychodów przedsiębiorstwa, wydłużył terminy płatności z 14 do 21 dni. Nie opłacał on również przez kilka miesięcy faktur.

Rozwiązanie

Przedsiębiorstwo Aktiva Food GmbH zdecydowało się na faktoring. Po rozmowach z kilkoma podmiotami nawiązało współpracę z Bibby Financial Services. Niemiecki oddział firmy zapewnił kompleksową usługę faktoringową i dopasował odpowiednie do potrzeb organizacji rozwiązanie. Udzielony limit finansowania w wysokości 1,5 mln euro pozwolił na pokrycie kosztów bieżącej działalności oraz sprostanie nowym wyzwaniom związanym z wydłużeniem terminu płatności przez największego klienta.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co zrobić aby poprawić płynność finansową swojego przedsiębiorstwa zapisz się do naszej listy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu moich danych osobowych w celu kontaktu ze mną, jako przedstawicielem firmy, do której kierowany będzie przekaz marketingowy.

Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest Bibby Financial Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy al. Jerozolimskich 134. Dane przetwarzane będą zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.) w celach marketingowych. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.