Przedsiębiorco nie czekaj na swoje należności z założonymi rękami! Faktoring jako motor biznesu.

Pracownia tapicerska

Firma

Przedsiębiorca prowadził firmę tapicerską specjalizującą się w obiciach mebli domowych.

Wyzwanie

Zakup produktów z krótkim terminem płatności jest ryzykowny ze względu na wysokie prawdopodobieństwo utraty płynności finansowej przez przedsiębiorstwo. Omawiana firma nie mogła pozwolić sobie na udzielenie długiego terminu płatności swoim partnerom i jednocześnie zadbać o zabezpieczenie środków na dalszą produkcję.

Rozwiązanie

Szukając długofalowego rozwiązania firma zdecydowała się na faktoring. Ten klient Bibby Financial Services rozpoczął współpracę od 200 tys. limitu. Firma odczuła kilkudziesięciokrotny wzrost limitu finansowania, który był dostosowany do jej dynamiki, dzięki czemu mogła prowadzić biznes i rozwijać się. Pomimo bardzo dobrej sytuacji finansowej nadal korzysta z usług faktora.

Dzięki środkom z faktoringu przedsiębiorca mógł kupować i sprzedawać coraz więcej. Faktor był bezpieczny – ponieważ przedsiębiorca miał wielu partnerów, którzy byli wiarygodnymi płatnikami.

Przedsiębiorcy korzystający z faktoringu mogą sobie pozwolić na udzielenie dłuższego terminu płatności swoim kontrahentom, nie odczuwając przy tym problemów z płynnością finansową. Faktoring jest rozwiązaniem dostosowanym do potrzeb przedsiębiorstw, ponieważ zamienia nieopłacone faktury w gotówkę. Właściciel nie musi czekać na płatność 60 czy 90 dni z „założonymi rękami” – zgłasza fakturę do faktora, który zamienia ją w środki płatnicze, dzięki czemu może uregulować swoje należności w terminie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co zrobić aby poprawić płynność finansową swojego przedsiębiorstwa zapisz się do naszej listy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu moich danych osobowych w celu kontaktu ze mną, jako przedstawicielem firmy, do której kierowany będzie przekaz marketingowy.

Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest Bibby Financial Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy al. Jerozolimskich 134. Dane przetwarzane będą zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.) w celach marketingowych. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.