Rozwiązanie na wiele problemów

Branża energetyczna

Firma

Przedsiębiorstwo CNC Tvar, będące jednym z wiodących europejskich dostawców różnego rodzaju specjalistycznych elementów wykorzystywanych w sektorze energetycznym i motoryzacyjnym. Założone zostało w 2007 roku w Czechach.

Wyzwanie

Firma CNC Tvar szukała partnera finansowego, który pomógłby jej w bieżącym regulowaniu kosztów operacyjnych. Prowadzącym biznes zależało także na dodatkowym wsparciu w rozwoju biznesu. Przedsiębiorstwo w pierwszej kolejności chciało skorzystać z kredytu. Nie było jednak w stanie przedstawić wymaganego przez banki zabezpieczenia. W tej sytuacji musiało poszukać alternatywy.

Rozwiązanie

Rozwiązaniem skrojonym na miarę potrzeb organizacji CNC Tvar okazał się faktoring. Elastyczne podejście Bibby Financial Services – wybranej firmy faktoringowej – do finansowania pomogło poprawić przepływ gotówki w przedsiębiorstwie. Ponadto mogło ono rozszerzyć produkcję, a tym samym rozwinąć biznes. Faktor zapewnił również wsparcie w postaci weryfikacji pod kątem niewypłacalności potencjalnych kontrahentów firmy. Pozwoliło to ograniczyć ryzyko współpracy przedsiębiorstwa z niewypłacalnymi partnerami oraz utraty płynności finansowej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co zrobić aby poprawić płynność finansową swojego przedsiębiorstwa zapisz się do naszej listy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu moich danych osobowych w celu kontaktu ze mną, jako przedstawicielem firmy, do której kierowany będzie przekaz marketingowy.

Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest Bibby Financial Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy al. Jerozolimskich 134. Dane przetwarzane będą zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.) w celach marketingowych. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.