Waga solidnego partnera finansowego

Branża produkcyjna

Firma

Zakład usługowy Forests International z siedzibą w Chinach. Od 2001 roku zajmuje się produkcją sztucznych choinek. W ciągu dekady stał się prężnie rozwijającym się przedsiębiorstwem – mała fabryka w Dongguan zamieniła się w halę produkcyjną w Hongkongu.

Wyzwanie

Do rozwoju firmy Forests International przyczyniły się przede wszystkim wysoka jakość oferowanych produktów oraz dostawcy regulujący swoje zobowiązania finansowe na czas. Problem Forests International stanowił jednak długi okres kredytowania, skutecznie blokujący przepływ pieniędzy. Produkcja sztucznych choinek to działalność sezonowa, przynosząca zyski od grudnia do lutego. Aby usprawnić zarządzanie należnościami i móc się dalej rozwijać zakład potrzebował odpowiedniego partnera finansowego.

Rozwiązanie

Zakład usługowy Forests International zaufał firmie faktoringowej Bibby Financial Services. Nawiązanie z nią współpracy pozwoliło przedsiębiorstwu poprawić przepływ środków finansowych oraz zwiększyć zdolności produkcyjne. Firma faktoringowa pomogła również skutecznie zarządzać należnościami na rynku zagranicznym. Pozwoliło to firmie Forests International na skuteczny rozwój działalności finansowej. W ciągu trzech lat zakład zanotował trzykrotny wzrost rocznych obrotów.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co zrobić aby poprawić płynność finansową swojego przedsiębiorstwa zapisz się do naszej listy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu moich danych osobowych w celu kontaktu ze mną, jako przedstawicielem firmy, do której kierowany będzie przekaz marketingowy.

Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest Bibby Financial Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy al. Jerozolimskich 134. Dane przetwarzane będą zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.) w celach marketingowych. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.