Wsparcie partnera finansowego na wagę bezpieczeństwa biznesu

Branża usługowa

Firma

Zakład usługowy specjalizujący się w produkcji różnego rodzaju konstrukcji metalowych, założony przez dwóch kolegów z niemal 20-letnim doświadczeniem w branży. W ciągu dekady udało im się zbudować prężnie rozwijającą się firmę, która obecnie zatrudnia niemal 100 osób.

Wyzwanie

Przedsiębiorstwo bardzo dobrze radziło sobie na rynku, m.in. dzięki sprawdzonym kontrahentom regulującym swoje należności w terminie. W pewnym momencie działalności firma odczuła problemy finansowe. Spowodowane były one przez jednego z głównych odbiorców, zajmującego się produkcją wagonów. Jego niewypłacalność doprowadziła do zadłużenia na poziomie ponad 2 mln zł. Zakład zaczął mieć problemy z opóźnieniami w płatnościach swoim dostawcom.

Rozwiązanie

Sytuacja, w której znalazło się przedsiębiorstwo, zmusiła prowadzących biznes do rozpoczęcia współpracy z partnerem finansowym. Zakład zdecydował się na nawiązanie relacji z firmą oferującą usługi faktoringowe.

Pierwszym krokiem podjętym przez faktora było uwolnienie części należności. Podjął się on także finansowania faktur innych kontrahentów. Przedsiębiorca otrzymał w ten sposób gotówkę pozwalającą mu na uregulowanie terminowo bieżących zobowiązań. Obecnie dzięki wsparciu firmy faktoringowej kondycja finansowa zakładu sukcesywnie się poprawia.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co zrobić aby poprawić płynność finansową swojego przedsiębiorstwa zapisz się do naszej listy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu moich danych osobowych w celu kontaktu ze mną, jako przedstawicielem firmy, do której kierowany będzie przekaz marketingowy.

Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest Bibby Financial Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy al. Jerozolimskich 134. Dane przetwarzane będą zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.) w celach marketingowych. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.