Z faktoringiem na azjatycki rynek

Branża handlowa

 

Firma

Polskie przedsiębiorstwo z prawie 15-letnim doświadczeniem. Zajmuje się wysyłką artykułów spożywczych, głównie makaronów, miodów i dżemów do Azji.

Wyzwanie

Ze względu na długie terminy płatności preferowane przez azjatyckich odbiorców – 60, a nawet 90 dni – firma potrzebowała pomocy w utrzymaniu płynności finansowej. Prowadzącym biznes zależało na rozwiązaniu, które będzie dopasowane do specyfiki branży oraz pozwoli ograniczyć dodatkowe koszty związane z prowadzeniem działalności w innym kraju.

Rozwiązanie

Przedsiębiorstwo zdecydowało się na współpracę z faktorem, posiadającym oddziały w różnych częściach świata. Zaproponował on założenie drugiej spółki w Hongkongu, co przyniosło firmie korzyści finansowe oraz przyznał limit faktoringowy. Dzięki temu rozwiązaniu prowadzący biznes może skupić się na rozwoju działalności w Azji.
Obecnie firma prowadzi rozmowy z faktorem dotyczące wsparcia finansowego związanego z działaniami prowadzonymi na rodzimym rynku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co zrobić aby poprawić płynność finansową swojego przedsiębiorstwa zapisz się do naszej listy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu moich danych osobowych w celu kontaktu ze mną, jako przedstawicielem firmy, do której kierowany będzie przekaz marketingowy.

Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest Bibby Financial Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy al. Jerozolimskich 134. Dane przetwarzane będą zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.) w celach marketingowych. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.