Z nieba do piekła, czyli kiedy kontrahenci nie wywiązują się z płatności, a obroty firmy spadają

Branża transportowa

Firma

Bardzo dobrze prosperująca i dynamicznie rozwijająca się firma transportowa. Istniejąca na rynku od ponad 10 lat i uzyskująca przychody na poziomie 50 mln zł.

Wyzwanie

W ciągu jednego roku 3 kontrahentów firmy przestało wywiązywać się ze swoich zobowiązań finansowych. Spowodowało to problemy m.in. z wypłatami pensji pracownikom, opłatami składek za ubezpieczenie, rat leasingowych i kupnem paliwa. W zaledwie 3 lata, obroty firmy spadły do 3 mln zł. Właściciel miał już tylko 4 auta i zatrudniał 3 kierowców. Nieopłacone przez partnerów faktury przyczyniły się nie tylko do straty finansowej i konieczności reorganizacji biznesu, ale także negatywnie odbiły się na wizerunku firmy. Coraz mniej podmiotów chciało pracować z niewiarygodnym, w ich oczach, przewoźnikiem.

Rozwiązanie

W tej trudnej dla przedsiębiorcy sytuacji nie mógł on liczyć na finansowanie w postaci kredytu lub pożyczki bankowej. Postawił więc na współpracę z firmą faktoringową Bibby Financial Services. Faktor zaproponował faktoring z regresem. Obecnie przedsiębiorstwo, dzięki wsparciu finansowemu, jest w stanie realizować zlecenia od kilku wiernych klientów, utrzymywać auta oraz kupować paliwo. Proces wychodzenia z zapaści finansowej tej firmy będzie trwał jednak jeszcze długie lata.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się co zrobić aby poprawić płynność finansową swojego przedsiębiorstwa zapisz się do naszej listy.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych w formularzu moich danych osobowych w celu kontaktu ze mną, jako przedstawicielem firmy, do której kierowany będzie przekaz marketingowy.

Administratorem podanych w formularzu danych osobowych jest Bibby Financial Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-305) przy al. Jerozolimskich 134. Dane przetwarzane będą zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 1182 z późn. zm.) w celach marketingowych. Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.